حداقل توقع جامعه فرهنگی و ادبی کشور از متولیان امر این است که در بین اعضای هیئت داوران این جشنواره بزرگ فرهنگی، یک استاد ادبیات داستانی نیز حضور فعال داشته باشد. شک نکنید که تمام سیمرغ‌های جشنواره مدیون تکینک‌های داستان نویسی است. لطفا بیش از این ارزش‌های هنر داستان‌نویسی را در عرصه هنر هفتم، نادیده نگیرید.


ابوالفضل درخشنده مدیر انتشارات حدیث قلم در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: به تازگی نهمین جلد کتاب «آموزش داستان‌نویسی پیشرفته» را با عنوان «نقش قانون سوم نیوتن در هنر داستان‌نویسی» در انتشارات حدیث قلم چاپ کرده‌ایم که ۶ مقاله علمی را شامل می‌شود.


مسئول هیئت داوران جشنواره ادبی نسیم کلمات از آغاز مرحله دوم داوری آثار رسیده به این جشنواره خبر داد.


گروه هنرمندان داستان‌نویس بازسازی فرهنگی و تجهیز کتابخانه‌ای ۵ منطقه از مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه را آغاز کرد.


نویسنده و جانباز دفاع مقدس گفت: اگر جانبازان خاطرات خود را در قالب کتاب منتشر کنند، این کتاب به مراتب ارزشمندتر از کتابی خواهد شد که یک نویسنده نسل جوان آن خاطرات را می‌نویسد. زمانی که گفته می‌شود یک توپ مستقیم تانک حین عملیات در پشت خاکریز به زمین افتاد، فقط آن شاهد می‌تواند آن واقعه را بیان کند. 


ابوالفضل درخشنده گفت: همه مردان خانه ما در جبهه بودند. اهالی محل در دورانی که مادر ما با خواهرانم در خانه تنها بودند، به یاریشان می‌رفتند و هر آنچه نیاز داشتند، تهیه می‌کردند؛ نانوایی محل برایشان نان می‌آورد و دیگران از قصاب گرفته تا مغازه‌دار برایشان خرید می‌کردند. 


ابوالفضل درخشنده از نویسندگان حوزه دفاع مقدس نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: از شهدا نوشتن لیاقت می‌‌خواهد. معتقدم که شهید باید بطلبد تا یک نویسنده در خصوص زندگی‌اش قلم بزند.
رئیس فرهنگسرای سرو ادامه داد: در حاشیه یادواره تجلیل از شهدای اطلاعات و عملیات، رونمایی از کتاب " فرمانده عتیق" که بر گرفته از خاطرات ارزشمند شهید عتیقی نژاد بوده و توسط کانون  ادبیات داستان سرو به سرپرستی ابوالفضل درخشنده جمع آوری و تدوین گردیده است  انجام خواهد شد.


12345678910...