ابوالفضل درخشنده نویسنده و منتقد ادبی در فرهنگ‌سرای سرو گفت: معتقدم نقد داستان بر اساس مکاتب صحیح نیست؛ چرا که این مکاتب، تکنیکی را به هنر داستان‌نویسی اضافه نکرده‌اند. ویژگی‌های یک مکتب باعث می‌شد که برخی تکنیک‌های داستانی در آن بیشتر بروز کند و برخی تکنیک‌ها بلااستفاده بماند.


فرهنگ‌سرای سرو با مشارکت کانون ادبیات داستانی سرو، نشست بررسی مکاتب ناتورالیسم و اکسپرسیونیسم را برگزار می‌کند.


گزارش نشست نقد و بررسی کتاب «شبیه بی‌صدای تو» سه‌شنبه ۲۲مرداد۹۸


فرهنگ‎سرای سرو با مشارکت «کانون ادبیات داستانی سرو» نشست نقد و بررسی مجموعه‌ داستان کوتاه «شبیه بی‌صدای تو» به قلم «میترا رستمی اصانلو» را در روز سه‌شنبه ۲۲مردادماه ساعت ۱۷ برگزار می‎کند.


سریال گاندو ظاهراً در ژانر اطلاعاتی ساخته شده است، اما عملاً در ژانر پلیسی و امنیتی کار شده است! سربازان گمنام امام زمان (عج) به گمنامی مشهور هستند و این نیرو‌های انتظامی هستند که ظاهر خود را نشان می‌دهند.


نشست بازخوانی مجموعه‌داستان «سقوط آزاد» با حضور مهرداد عادلی (نویسندۀ کتاب) ، منتقدان ادبی کانون ادبیات داستانی سرو و ابوالفضل درخشنده(مدرس، منتقد و محقق ادبیات داستانی)، سه‌شنبه ۱۸تیر۱۳۹۸ در فرهنگسرای سرو برگزار شد.


مجموعه داستان "سقوط آزاد"  با حضور نویسنده کتاب مهرداد عادلی، از سوی کانون ادبیات داستانی سرو ، سه شنبه 18 تیر در فرهنگ سرای سرو بازخوانی، نقد و بررسی می شود. 


حداقل توقع جامعه فرهنگی و ادبی کشور از متولیان امر این است که در بین اعضای هیئت داوران این جشنواره بزرگ فرهنگی، یک استاد ادبیات داستانی نیز حضور فعال داشته باشد. شک نکنید که تمام سیمرغ‌های جشنواره مدیون تکینک‌های داستان نویسی است. لطفا بیش از این ارزش‌های هنر داستان‌نویسی را در عرصه هنر هفتم، نادیده نگیرید.


ابوالفضل درخشنده مدیر انتشارات حدیث قلم در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: به تازگی نهمین جلد کتاب «آموزش داستان‌نویسی پیشرفته» را با عنوان «نقش قانون سوم نیوتن در هنر داستان‌نویسی» در انتشارات حدیث قلم چاپ کرده‌ایم که ۶ مقاله علمی را شامل می‌شود.


مسئول هیئت داوران جشنواره ادبی نسیم کلمات از آغاز مرحله دوم داوری آثار رسیده به این جشنواره خبر داد.


12345678910...