ابوالفضل درخشنده ضمن اعلام خبر چاپ کتاب «نقد داستان ملت عشق» گفت: رمان الف شفق یکی از مصادیق بارز شبیخون فرهنگی است.


دومین نشست از سلسله نشست‌های «کتاب ماه» که با هدف ترویج مفاهیم ادبی و ایجاد زمینه‌های علاقه‌مندی جوانان به ادبیات فارسی در فرهنگ‌سرای سرو برگزار می‌شود، عصر روز سه‌شنبه ششم شهریور ماه با حضور جمعی از علاقه‌مندان به ادبیات فارسی برگزار شد.


ابوالفضل درخشنده گفت: مجموعه‌داستان «نسیم مهرورزی» که نتیجه برگزاری جشنواره ادبی حریم مهرورزی است همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در فرهنگسرای اخلاق رونمایی خواهد شد. 


دبیر جشنواره ادبی نسیم کلمات گفت: در وضعی که صادرات فرهنگ ایران تنها زعفران و پسته و فرش و در نهایت دیوان حافظ و سعدی است، حجم گسترده آثار ترجمه در کشور واقعا یک شبیخون فرهنگی است.


مدیر انتشارات حدیث قلم از انتشار و رونمایی کتاب «فرمانده عتیق» درباره مادر شهید مجید عتیق‌چی همزمان با هفته دفاع مقدس امسال خبر داد.


ابوالفضل درخشنده نویسنده و مدیر انتشارات حدیث قلم در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت:‌ به تازگی کتاب «او تنها یک سفیر نبود» را به چاپ رسانده ایم که دربرگیرنده هزار و ۷۰۰ روز خاطرات دکتر فداحسین مالکی سفیر ایران در افغانستان است. این کتاب در اصل پاسخی به ادعاهای رابرت مایکل گیتز وزیر سابق دفاع آمریکاست.


در ادامه به نمایندگی از سه تن از مربیان مراکز فرهنگی هنری منطقه ۳ تقدیر شد:

عبدالجبار کاکایی شاعر، ابوالفضل درخشنده نویسنده و مدرس داستان نویسی و بانو جهان‌بین مدرس قرآن از چهره‌هایی بودند که در سومین آیین «بی‌کرانگی» از آنها تکریم شد.ابوالفضل درخشنده در قالب کارگاه‌ها، سرفصل‌هایی چون آشنایی با روش‌های نقد، همچنین مباحث نقد نظری و عملی، روش‌های نقد تکنیکی در داستان، شخصیت‌ها، درونمایه، ارکان داستان، ویژگی‌های نثر خوب، لحن و سرعت داستان و ابهام هنری را آموزش داده و در طول دوره نیز کارشناسان مسئولیت اداره یکی از جلسات نقد را به‌صورت آزمایشی انجام می‌دهند.12345678910...