مسئول هیئت داوران جشنواره ادبی نسیم کلمات از آغاز مرحله دوم داوری آثار رسیده به این جشنواره خبر داد.


گروه هنرمندان داستان‌نویس بازسازی فرهنگی و تجهیز کتابخانه‌ای ۵ منطقه از مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه را آغاز کرد.


نویسنده و جانباز دفاع مقدس گفت: اگر جانبازان خاطرات خود را در قالب کتاب منتشر کنند، این کتاب به مراتب ارزشمندتر از کتابی خواهد شد که یک نویسنده نسل جوان آن خاطرات را می‌نویسد. زمانی که گفته می‌شود یک توپ مستقیم تانک حین عملیات در پشت خاکریز به زمین افتاد، فقط آن شاهد می‌تواند آن واقعه را بیان کند. 


ابوالفضل درخشنده گفت: همه مردان خانه ما در جبهه بودند. اهالی محل در دورانی که مادر ما با خواهرانم در خانه تنها بودند، به یاریشان می‌رفتند و هر آنچه نیاز داشتند، تهیه می‌کردند؛ نانوایی محل برایشان نان می‌آورد و دیگران از قصاب گرفته تا مغازه‌دار برایشان خرید می‌کردند. 


ابوالفضل درخشنده از نویسندگان حوزه دفاع مقدس نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: از شهدا نوشتن لیاقت می‌‌خواهد. معتقدم که شهید باید بطلبد تا یک نویسنده در خصوص زندگی‌اش قلم بزند.
رئیس فرهنگسرای سرو ادامه داد: در حاشیه یادواره تجلیل از شهدای اطلاعات و عملیات، رونمایی از کتاب " فرمانده عتیق" که بر گرفته از خاطرات ارزشمند شهید عتیقی نژاد بوده و توسط کانون  ادبیات داستان سرو به سرپرستی ابوالفضل درخشنده جمع آوری و تدوین گردیده است  انجام خواهد شد.


ابوالفضل درخشنده ضمن اعلام خبر چاپ کتاب «نقد داستان ملت عشق» گفت: رمان الف شفق یکی از مصادیق بارز شبیخون فرهنگی است.


دومین نشست از سلسله نشست‌های «کتاب ماه» که با هدف ترویج مفاهیم ادبی و ایجاد زمینه‌های علاقه‌مندی جوانان به ادبیات فارسی در فرهنگ‌سرای سرو برگزار می‌شود، عصر روز سه‌شنبه ششم شهریور ماه با حضور جمعی از علاقه‌مندان به ادبیات فارسی برگزار شد.


12345678910...