موضوع:مقالات
نویسنده:خبرگزاری ها
تاریخ:1391/06/27 04:33:47 ب.ظنیروی انتظامی، سپر بلای کم کاری نهادهای فرهنگی!

حضور گشت های ارشاد و پلیس امنیت اجتماعی در سطح کشور ، یک علامت سؤال بزرگ در ذهن بینندگان ایجاد می کند ! و آن هم این است که چرا بعد از گذشت حدود سی سال از پیروزی انقلاب اسلامی ، در کشور اسلامی ایران ، باید برای حفظ شعائر اسلامی ، نیاز به قوه ی قهریه باشد ؟!


آیا به غیر از این است که نهادهای متولی فرهنگی در اجرای وظایف ذاتی خود کوتاهی کرده اند ؟!
نگاهی به کشور همسایه و برخی از کشورهای اروپایی ، این سؤال را تشدید می کند !
مردم کشور همسایه ( ترکیه ) برای داشتن حجاب مبارزه می کنند ، و برخی از مردم کشورهای اروپایی مانند : آلمان و فرانسه ...، برای داشتن حجاب ، حتی از حقوق حقه ی شهروندی محروم می شوند .ولی در کشور ما...!
اشکال کار در کجاست ؟!
نسل فرهیخته و متدین فعلی ، چه نیازی به گشت های ارشاد و اقدامات پلیسی دارد؟!
اگر نهادهای مسئول به وظیفه ی ذاتی خود که فرهنگ سازی و برجسته سازی فرهنگ غنی و اصیل ایران اسلامی است را به درستی عمل می کردند ، آیا نیازی به این بود که نیروی انتظامی حیثیت خود را سپر بلای کم کاری سایر نهادها و ارگانهای فرهنگی کند ؟!
هنوز هم دیر نیست . هنوز هم می توان صدا و سیما را به جای ساخت برنامه های ضد ارزشی و ترویج بدحجابی ، مجاب به برنامه ریزی در ساخت برنامه های فرهنگ ساز نمود.
هنوز هم می شود نهادهای فرهنگی در راستای وظیفه ی ذاتی خود ، الگوهای برتر را به نسل جوان و تشنه ی فرهنگ ناب ایران اسلامی ، آشنا نمود.
هنوز هم می توان به جای استفاده از قهوه ی قهریه ، با زبانی سخن گفت که نسل فعلی را با اصالت و ارزش های خود بیشتر آشنا کرد.
در آن صورت است که پرسنل زحمتکش نیروی انتظامی ، به جای آنکه سپر بلای کم کاری سایر نهاد های فرهنگی شوند ، می توانند به وظیفه ی خود در مقابله با ارازل و اوباش و سارقان ، بهتر عمل کنند.
بیایید کم کاری خود را با اقدامات پلیسی توجیه نکنیم !
بیایید بیش از این نیروی پرتوان و خادم نیروی انتظامی را خرج کم کاری های خود نکنیم!
راستی !
یاد چفیه هایی بخیر که زخم همسنگران را می بست ولی الان...
براستی آیا نهادهای متولی ترویج و نشر فرهنگ عشق بازی شهدا ، به مانند سایر نهادهای جریان ساز فرهنگی ، در بروز و ماندگاری این نابسمانی های فرهنگی ، دچار قصور و کم کاری نشده اند ؟!

لینک خبر:

http://www.bultannews.com/fa/news/3621/نیروی-انتظامی-سپر-بلای-کم-کاری-نهادهای-فرهنگیShare     
    ارسال نظر پیرامون این مطلب:

  نام و نام خانوادگی:            ایمیل:            آدرس وب سایت یا وبلاگ:   

       متن پیام: