موضوع:مصاحبه ها
نویسنده:خبرگزاری ها
تاریخ:1398/07/08 02:09:54 ب.ظجلسه نقد کتاب فرمانده عتیق

فرهنگ‌سرای سرو با مشارکت «کانون ادبیات داستانی سرو» به‌مناسبت «هفتۀ دفاع مقدس» جلسۀ نقد و بررسی کتاب «فرمانده‌عتیق» را برگزار می‌کند.


 به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 6 و فرهنگسرای سرو، این کتاب، در قالب «مستند داستانی» و بر اساس خاطراتی از مرحومه «سکینه نواصری» مادر بزرگوار «شهید مجید عتیقی‌نژاد» از شهدای دوران دفاع مقدس نگاشته شده است.

بانو سکینه نواصری که با خانوادۀ خود در دوران جنگ تحمیلی ساکن اندیمشک بوده است، به «فرمانده‌عتیق» شهرت می‌یابد؛ چراکه او در شناسایی ستون پنجم عراقی‌ها و مقابله با ترفندهای آنان اقدامات خاصی در کارنامه دارد که در این کتاب با زبان داستانی روایت شده است.

 این خاطرات ارزشمند و پرمایه، به کوشش بهنام خادم مدیر سابق فرهنگ سرای سرو و به قلم  ابوالفضل درخشنده، با مجموعه‌داستان‌هایی از شهربانوسادات افتاده، لیلی فیروز، مریم قدیانی و نجمه ولی‌پور توسط «انتشارات حدیث قلم» در سال ۱۳۹۶ به چاپ رسیده است.

 در این نشست که با حضور ابوالفضل درخشنده و نویسندگان کتاب برگزار می‌شود، منتقدان ادبی چون نسیم دیلمقانی، شعله همیلی، بهاره قوام‌زاده، مهناز تولیده، راضیه‌سادات خلدی‌نسب به بررسی داستان‌هایی از کتاب «فرمانده‌عتیق» می‌پردازند.

این جلسه، محفلی برای آشنایی و نحوۀ دریافت فکر اولیه باتوجه‌به تجربیات نویسندگان کتاب خواهد بود.

علاقه مندان برای حضور در این برنامه می توانند ، روز سه شنبه 9 مهرماه از ساعت16:30 در فرهنگسرای سرو واقع خیابان ولی عصر(عج)، ضلع شمالی پارک ساعی،  انتهای کوی ساعی دوم مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن گویای 88881879 تماس بگیرند.

لینک خبر:

https://sarv.farhangsara.ir/tabid/1165/ArticleId/103829/.aspx

 

 Share     
    ارسال نظر پیرامون این مطلب:

  نام و نام خانوادگی:            ایمیل:            آدرس وب سایت یا وبلاگ:   

       متن پیام: